piektdiena, 2010. gada 12. februāris
Tamborēts lakats

Kazlēna mohērs, tamboradata nr.2, visvienkāršākais tambormusturis pasaulē.
   Pirmkārt, lūdzu, nepievērsiet uzmanību tai biezajai joslai sākuma vidū uz augšu! Tur mēģināju ielaist citu rakstu, kas tomēr nepatika, bet ārdīt šo dziju no tamborējuma ir ļoti grūti. Tāpēc labāk visu izplānot savlaicīgi, lai nav daudz jāārda.
Sākums: aplis no 5 gaisa cilpiņām (gc).
1.rinda: aplī ietamborē * 2 stabiņus (st) ar 1 apmetumu, 2 gc, 2 st, 5 gc, 2 st, 2 gc, 2 st. Tad 3 gc un griežas apkārt.
2.rinda: Iepriekšējās rindas 2 gc lokā (kas starp divu stabiņu grupām) ietamborē atkal *2st, 2 gc, 2 st*. Šī grupiņa veido malas un palīdz pieaudzēt lakatu, lai veidojas trīsttūra forma. Katru rindu nobeidz ar 3 gc, ar kurām apgriežas. Tās veido nelielu robiņu, kurā pēc tam var iesiet bārkstis vai kā citādi dekorēt lakata malas. Tad atkal grupiņa (*2st, 2 gc, 2 st*).    Tad 5 gc un 1 st bez apmetuma iepriekšējās rindas 5 gc lokā. Atkal 5 gc un malas grupa *2st, 2 gc, 2 st*; 3 gc un griežas apkārt.
   Tā turpināt, līdz lakats gatavs.  
   Katrai dzijai ir savs biezums un īpatnības, tāpēc, lūdzu, pievērsiet uzmanību pašam sākumam. Ja šķiet, ka trīsstūris pēc vairākām rindām grib veidoties pārāk plats ("izgāzties uz malām" un vidū veidot vēderu uz augšu), pamēģiniet kaut ko pamainīt. Ja trīsstūris jau sākumā izpletīsies, lakats var iznāks kroplīgs (hipotenūza būs pārāk gara, lakats neturēsies uz pleciem utt.)    Varbūt pirmajā rindā starp malas grupiņām ietamborējiet nevis 5, bet tikai 3 gc.
    Nu - kaut kā tā... pieejiet procesam radoši.
P.S. Šim lakatam sākotnēji bija bārkstis. Tomēr pēc pirmās mazgāšanas tās saķepa un karājās kā dredi. Es tās nomontēju, bet vietā tā arī neko neesmu pielikusi... Manuprāt bārkstis kidmohēram neder - tā ir lieka dzijas izniekošana.
* * *

ceturtdiena, 2010. gada 11. februāris

Apelsīnu ievārījums

Adīts no kidmohēra. Raksts no grāmatas L.Peshkova. Ručne pletenie. Praca. Bratislava, 1972.

Eņģeļspārns / Angelwing

Adīts no kidmohēra. Izgāja nepilnas 4 ficītes. Musturis no Rubenes grāmatas "Mušu spārniņi", nedaudz pārveidots. Nesaadīju vidū 3 valdziņus, bet abās malās pa 2 v.


Revontuli-huivi - Aurora Borealis - Ziemeļblāzma

Adīts no dažādām dzijām. Darba shēmu skat.:

Kiri

Adīju, skatoties vecajā Rubenes adījumu grāmatā. Musturis - Lielās lapas.
Kiri musturi skat.

otrdiena, 2010. gada 9. februāris

Mirdzas kvadrāts / Mirdza's square   Šo iedrošinos uzskatīt par savu dizainu (viens mazais kvadrātiņš).
   Tālā jaunībā (~ pagājušā gadsimta 70.tajos gados), tamborējot mammai džemperi, priekšpusē gribējās kaut ko savādāku iemudžināt. Nekas nebija pie rokas, uz ko paskatīties, tamborēju no galvas un iznāca šis.
   Tagad, iepazīstoties ar dažādiem žurnāliem un sērfojot internetā tieši šādu kvadrātu tomēr sastapusi neesmu. Un kamēr neesmu, iedrošinos to "patentēt" kā savu. :)) Nav jau nekas īpašs, tomēr - manējais...
(Kamēr man kāds neuzrādīs, ka tāds jau agrāk kaut kur citur radīts.)
Ļoti vienkāršs, shēmu uzīmēt pagaidām nemāku. Kad izdosies, ievietošu.
Pagaidām tikai apraksts.
1.rinda - aplis no 6 gaisa cilpiņām.
2. - 8 kūlīši, katrs no diviem stabiņiem ar 2 apmetumiem, kūlīši cits no cita atdalīti ar 3 g.c.
3. - starpā starp 2 kūlīšiem ietamborē:
 *1 kūlītis, 3 g.c., 1 kūlītis , 5 g.c. 1 kūlītis, 3 g.c., 1 kūlītis.* Vienu iepriekšējās rindas atstarpi starp kūlīšiem izlaiž. Nākamajā atkal grupa no * līdz *. Starp grupām nevajag nevienu g.c.
Tas arī viss.
* * *
   This little suare is my designe, created the seventies of last century.
* * *

pirmdiena, 2010. gada 8. februāris

Adīts galdauts

No tambordiega Red Heart Hackelgarn. Musturis kombibēts. Vidus no grāmatas E.Rubene, G.Ivanova. Adījumu raksti un adīšanas tehnika. - Rīga, Latvijas Valsts izdevniecība. - 1956., 65.lpp. Lielās lapas.  Motīvs no žurnāla Anna, 1986.g.oktobra numura.
* * *